Trening w plenerze. Mała architektura, duże efekty. Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Coraz cieplejsze i dłuższe dni sprzyjają do zrobienia treningu w plenerze i wykorzystania wszystkiego co daje nam otoczenie.
Nie musisz iść do siłowni, czy studio treningowego. W słoneczny dzień lepiej wyjść na świeże powietrze i wykorzystać pobliską ławkę, drzewo albo plac zabaw do treningu.
Aktywność fizyczna jest potrzebna każdemu z nas. Najprostszą i najbardziej naturalną formą ruchu w plenerze jest chodzenie, bądź bieganie. Zawsze można taki trening urozmaicać, dodając pompki na ławce, podciąganie na poręczach czy też wejścia na stopień. Każde miejsce jest tak naprawdę dobre, żeby wykonać trening efektywnie i z odpowiednią intensywnością.
Nieważne czy jesteś na plaży, w górach, w parku czy w blokowisku. Te miejsca z powodzeniem są w stanie zastąpić pomieszczenie siłowni, a elementy małej architektury, znajdujące się w nim sprzęty. Od ciebie zależy, w jaki sposób ten teren wykorzystasz, wystarczy odrobina wyobraźni aby realizować swoje cele treningowe.
Trening w górach
Uwielbiam treningi w górach. Mogą być jednocześnie naszym przyjacielem, i przeciwnikiem. Trening w górach może zaskakiwać z powodu zmieniającej się pogody, coraz rzadszego powietrza i wysokości, ale warto mimo tak wymagających warunków spróbować tego rodzaju ćwiczeń. Góry są też wspaniałą odskocznią od szarej rzeczywistości w zatłoczonych miastach.
Na początek proponuję krótkie trasy, mniej wymagające, w niższych partiach. Jeżeli nie dasz rady przejść trasy na jeden raz, wyznacz sobie krótsze odcinki do tzw. punktów kontrolnych – może to być drzewo na horyzoncie, charakterystyczny głaz lub granica lasu. Gdy już tam dotrzesz, zrób kilka pompek, przysiadów czy wymachów.
To dobry moment na włączenie do treningu aerobowego elementów funkcjonalnych. Udało ci się dojść do drzewa, teraz wyznacz kolejny punkt. Po dotarciu wykonaj kilka podskoków, „wspinaczkę górską” w podporze lub parę liftów. Idź dalej i nie patrz pod nogi. Walcz ze swoimi słabościami.
Trening obwodowy w parku
Miejski park jest idealny do ćwiczeń, w szczególności jeśli jest tam małe boisko, plac zabaw, schody czy ławki. Do treningu możesz wykorzystać siedzisko ławki, drabinkę czy poręcze.
Dobre i polskie! cz.3 – Kosmetyki do makijażu
Mam dla Ciebie przykładowy zestaw. Wykonaj 3 obwody po 8 ćwiczeń. Każde ćwiczenie powinno trwać od 45”-60”. Przerwa pomiędzy obwodami powinna wynosić ok. 1 minutę.
1.Wykroki w przód na zmianę raz prawa raz lewa noga
2.Brzuszki
3.Pompki na poręczach
4.Wznosy bioder, z leżenia bokiem przejście do podporu bokiem
5.Przysiady z wyskokiem w górę
6.Podpór przodem, marsze ramion – przejścia na przedramiona
7.Grzbiety, równoczesne wznosy nóg i tułowia w górę
8.Wejścia na ławkę
Trening na plaży
Jesteś szczęściarzem, jeśli mieszkasz nad morzem. Piaszczysty teren zapewnia niestabilne podłoże. Twoje ciało będzie musiało pracować dużo ciężej i angażować mięśnie głębokie, by prawidłowo wykonywać każde ćwiczenie.
Ten trening ma za zadanie łączyć elementy kardio i ćwiczenia siłowe. Wykonaj 3 serie po 45” każde. Przerwa między seriami powinna trwać maksymalnie od 30” – 45”.
1.Przysiad sumo
2.Wspinaczka górska
3.Przysiad z wyskokiem
4.Pompki
5.Brzuszki – rowerek odwrócony
6.Crossy
Powodzenia i udanych treningów w plenerze.
Ada Palka
adriannapalka.pl