Tapety inspirowane geometrycznymi wzorami do różnych stylów. Tapety na ścianę jako metoda wystroju wnętrz zmieniły się w ostatnich latach znacznie. Ich wybór został znacząco poszerzony i udoskonalony przez liczne i niezwykle atrakcyjne trendy. Oprócz klasycznych wzorów, takich jak paski lub kropki, projektanci inspirują się każdym możliwym kształtem i strukturą. Nowoczesne tapety we wzory geometryczne bawią się naturalistycznym akcentem i wyczarowują wyjątkową symbiozę naturalności i miejskiego szyku.
Poza nową wartością graficzną tapety dysponują swoją tradycyjną przewagą: dają możliwość gustownie zaprojektowanej przestrzeni przy niewielkim nakładzie pracy i finansów. Dodatkowo, tapety we wzory geometryczne można zastosować w sposób elastyczny, na przykład tylko na jednej ścianie lub w zestawieniu z powierzchnią w barwach monochromatycznych. Ten typ dekoracji wnętrz bez wątpienia ceni i promuje twoją kreatywność i oryginalność pomysłu.
Wzory tworzą różne nastroje, dlatego wybierając tapetę, zwróć uwagę na to, co chcesz wyrazić. Tapety geometryczne i graficzne nadają się do funkcjonalnych i uporządkowanych mebli, a tapety kwiatowe nadają dynamiczny i świeży wygląd.
Geometryczna tapeta, jako absolutnie nowoczesny trend, idealnie nadaje się do domowego salonu lub sypialni. Zapewnia znakomity dodatek kolorystyczny do wystroju pomieszczenia, przełamujący monotonię.
Tapety w stylu skandynawskim
Hygge – pochodzące z języka duńskiego słowo używane w odniesieniu do uczucia lub chwili, spędzonej samemu lub z przyjaciółmi, w domu lub poza nim, w sposób przyjemny i przynoszący relaks i odprężenie. Oznacza to również świadomość bycia tu i teraz, oraz płynące z tej świadomości poczucie spokoju i zadowolenia.
Dlaczego wspominamy o tym w kontekście wystroju wnętrz? Ponieważ motywem przewodnim tak popularnego w tej chwili stylu skandynawskiego. Geometryczne tapety na ścianę w stylu skandynawskim idealnie nadają się tworzenia przestrzeni dla relaksu i spokoju. Ale jaki rodzaj tapety, jakie wzory i kolory wybrać?
Wybór neutralnych kolorów to z najbardziej elastyczne i bezpieczne rozwiązanie. Nie musimy jednak ograniczać naszej wyobraźni do nowoczesnych tapet bez żadnego wzoru. Poszukajmy prostych wzorzystych tapet, z eleganckimi detalami, ale z charakterem, które jednocześnie doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem, w którym wszystko wygląda na doskonale zaplanowane. Możemy również nadać mu wyjątkowy i prawdziwie nowatorski styl, nie odbiegając od normy skandynawskiego stylu. W tym celu wybieramy jedną z pustych ścian przestrzeni i umieszczamy na niej tapetę, która stanie się główną „atrakcją” wystroju, wizualną perłą pośrodku przestrzeni o neutralnym kolorze. Idealnie nada się tutaj tapeta inspirowana fiordami i dziką przyrodą, lub tapeta geometryczna, na przykład z trójkątnymi wzorami przypominającymi blask morza lub formacji skalnych.
Pamiętajmy też, że połączenie tapety z roślinami, drewnianymi meblami i elementami we wszystkich neutralnych kolorach, o ile zachowują między sobą harmonię, może być kluczem do uzyskania skandynawskiego stylu tak cenionego w ostatnich latach. Tapety geometryczne w odcieniach szarości, drobnymi akcentami geometrycznymi to wzory idealne do takiej aranżacji.
Tapety w stylu minimalistycznym
Styl skandynawski był w ostatnich latach jedną z głównych inspiracji dla świata wnętrz. Stonowany, prosty styl i czyste kolory odmieniły nowoczesny dom. Jednak prawdziwy minimalizm wykracza daleko poza to, co widzimy na powierzchni naszych ścian i mebli. Koncepcja minimalizmu polega na skupieniu się na tym, co ważne i usunięciu tego, co odwraca uwagę od poczucia przestrzeni.
Dziś minimalistyczne trendy realizujemy, utrzymując porządek w naszych domach i otaczając się gładkimi powierzchniami ścian i mebli. Jednak uzyskanie równowagi jest tutaj kluczowe, w przeciwnym razie ryzykujemy stworzenie wnętrza, w którym będzie panować szpitalna atmosfera. Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by koncepcja „mniej znaczy więcej” sprawdziła się w Twoim domu.
Czysta biała paleta kolorów jest modna – ale niefortunnie zaaranżowana, może być zimna i nijaka. Aby uniknąć tego klimatu sali szpitalnej, upewnij się, że tapeta zawiera interesujący deseń. Tapety we wzory geometryczne to elegancki przykład tego, jak wizualne tekstury mogą dodać głębi i wymiaru do prostego pomieszczenia.
Minimalistyczne tapety ścienne nie muszą być zwyczajne. Mogą być pełne artystycznej ekspresji, na przykład pod postacią delikatnych kwiatowych motywów, utrzymanych w kojącym stylu akwareli. Nadają wnętrzu intrygującego charakteru, a wszystko to bez przepełnienia zamierzonej przestrzeni.
Monochromatyczny design to doskonałe narzędzie do minimalizmu. Włączając czerń i biel do koncepcji wnętrza, możesz uczynić skandynawską prostotę nieco bardziej złożoną. Monochromatyczne barwy zapewniają interesujący kontrast i pomaga skupiać uwagę kogoś, kto przebywa w pomieszczeniu tam, gdzie jest to pożądane.
W stylu minimalistycznym, oprócz prostoty chodzi też o równowagę. Nawet najbardziej minimalistyczne domy mają jakąś formę mocnej ekspresji. Pomyśl o zestawieniach, takich jak proste ściany ożywione przez tapety geometryczne lub całkowicie białe pokoje dzienne podkreślone akcentami z różowego złota, lub miedzi. Minimalizm nie musi oznaczać braku przytulności, którą dzięki powyższym wskazaniom łatwo wprowadzisz do swojego domu.
5 trendów wnętrzarskich dla miłośników natury
Tapeta inspirowana sztuką popularną
Barwny, komiksowy styl i prostota – to właśnie sprawia, że popkultura w wystroju wnętrz, to coś wyjątkowego. Z pewnością jest to estetyka, która nie pozostawia odbiorcę obojętnym i skupia na sobie uwagę. Pop art jest niemal synonimiczny z nazwiskiem jego najbardziej znanego przedstawiciela: Andy’ego Warhola, którego puszki po zupie i kolorowe wizerunki Marilyn Monroe odcisnęły na sztuce niezwykle mocne piętno. Ideą pop art była wrażliwość na sztukę w codziennym życiu społeczeństwa masowego, przedstawioną za pomocą farb i atramentu.
Tapeta geometryczna nawiązująca do sztuki popularnej została stworzona z myślą tworzeniu bardzo wyraźnego akcentu ściennego, pasującego najczęściej jako wzór na jedną, celowo wyeksponowaną ścianę. Jest to doskonały zabieg, jeśli tym, co chcesz wyrazić, jest dystans do siebie, oraz spojrzenie na świat z nutką ironii. Tradycyjny wystrój wnętrz stroni od pstrokatej feerii kolorów. W sztuce popularnej mocne kolory są jej kwintesencją i wykorzystanie ich jest naszą propozycją na zupełnie niestandardowe i ciekawe wnętrze.Do wnętrz eklektycznych, inspirowanych pop art – wzory geometryczne w odważniejszych, neonowych i wyrazistych kolorach.